Soubory ke stažení

Zapoj se do KPZ

kompletní příručka ke čtyřem vzdělávacím seminářům výukového programu o komunitou
podporovaném zemědělství, která přináší komplexní informace o základech, vzniku a udržování systémů KPZ. Ke stažení zde.

 

Zapoj se do KPZ - průvodce lektora

manuál pro lektory vzdělávacího cyklu o komunitou podporovaném zemědělství přináší návrh na organizaci seminářů a návrhy na zajímavé aktivity pro zájemce i zkušenější aktéry KPZek, obsahuje také metodické tipy a návody, včetně zdrojové literatury. Ke stažení zde.

 

Evropský výzkum komunitou podporovaného zemědělství

Český překlad zprávy participativního výzkumu evropských KPZek obsahuje souhrnnou zprávu o stavu systému KPZek v Evropě a podrobné zprávy z ČR, Slovenska, Polska, Německa a Rakouska ke stažení zde. Celý výzkum, kde naleznete zprávy ze všech ostatních zemí EU 27 lze nalézt v Angličtině zde.

 

  Příběh komunitou podporovaného zemědělství - Láska ke krajině prochází žaludkem

Komunitou podporované zemědělství je vztah lidí, kteří si rádi pochutnají na kvalitním jídle s  lidmi, kteří o  takové jídlo umí pečovat. Soubor  dokumentárních fotografií Kevina V. Tona vypráví osobitým černobílým obrazem příběh jedné z komunit podporujících zemědělství v  České republice - KPZ CooLAND. Ke stažení zde.

  Manuál Komunitou podporovaného zemědělství 

Manuál obsahuje základní informace o KPZ, včetně praktických kroků jak KPZ založit a provozovat jak pro zemědělce, tak pro spotřebitele. Stáhnout soubor v pdf, můžete po kliknutí na obrázek či sem.

 

Leták KPZ

Leták poskytuje základní informace o systému komunitou podporovaného zemědělství a jeho principech, výčet přínosů zapojení do KPZ jak pro spotřebitele tak pro zemědělce a odkaz na stránky kpzinfo.cz. Ke stažení zde.

  Plakát KPZ

Plakát v jednoduše a názorně pojmenovává komunitou podporované zemědělství, jeho hlavní principy a fungování. Ke stažení zde.
 

 

  European Handbook on CSA - sharing experiences

Evropský manuál k systému komunitou podporovaného zemědělství přináší řadu praktických i teoretických poznatků o systému KPZ v řadě Evropských zemích a demonstruje je na množství fungujících příkladů. Ke stažení zde.

 

Ekologické zemědělství v krajích 

 

Vzorové dokumenty pro KPZky

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode