KPZ Martiny Pekařové

31.07.2014 16:47

Hospodaříme s manželem a dvěma chlapečky v Pustějově (okres Nový Jičín) na půdě, kterou jsme zdědili po rodičích. Přes to, že jsem se profesně nezabývala zemědělstvím, po skončení mateřské dovolené jsem se v roce 2013 rozhodla, že začnu pěstovat zeleninu – nejen pro naši rodinu, ale i pro další zájemce z okolí. Inspirací mi byli Gabriela a Pavel Šelongovi, kteří rozvíjejí komunitou podporované zemědělství od roku 2012 a jsou s ním velmi spokojeni.


V loňském roce jsem absolvovala zemědělský kurz na Střední zemědělské a přírodovědné škole v Rožnově pod Radhoštěm a během zimy jsem si opatřila první semínka; současně se probíhaly konzultace i praktická poznání na hospodářství Šelongových.


Na jaře jsme tedy začali s pěstováním...


Současná situace: máme 20 odběratelů, které jsme si rozdělili na 2 skupiny. Jedna část lidí si jezdí k nám domů, ostatní si vyzvedávají zeleninu v obchůdku s bylinami a čaji v Ostravě. Podíly se zeleninou jsme začali připravovat od poloviny června, a to: hrášek, špenát, roketa, listový salát, jarní cibulka, svazek bylinek – kopr, máta, majoránka. A druhů s postupem zeleniny přibývá, takže zítra (17. července) to budou brambory, červená řepa, kedlubny, mrkev, brokolice, cibule, šalotka, mangold, cukety, salát, bylinky – bazalka, tymián, saturajka.


Všechny naše zájemce jsme seznámili se systémem a akceptovali jej bez výhrad. Co oceňují nejvíce, je chuť a čerstvost zeleniny. Vzdálenost odběrného místa i doba vyzvednutí je dostatečná, aby si mohli všichni včas přijet. Zatím vše funguje, jen ten plevel je neúnavný…


Kontakty: pekarovi@gmail.com nebo telefon 775 569 363

Martina Pekařová

Zpět

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode