Kurz udržitelného nerůstu a lokální ekonomické alternativy

18.06.2014 18:00

Trast pro ekonomiku a společnost v rámci mezinárodního projektu GROWL pořádá kurz “Learnig more, growing less – Local Economic alternatives in the Czech Republic”. Uskuteční se od středy 18. 6. do neděle 22. 6. v barokně laděné obci Valeč v Západních Čechách.

Tématem kurzu je udržitelný nerůst a lokální ekonomické alternativy v jeho kontextu. Představení nerůstu se budeme věnovat s použitím metody kritického čtení a psaní, program povedou Eva Fraňková z Katedry environmentálních studií (Masarykova univerzita) a Eva Malířová z organizace NaZemi ve spolupráci se zahraničními partnery projektu. Konkrétní příklady lokálních ekonomických alternativ (zejména z oblasti produkce potravin) pak představí Vojtěch Veselý z Biofarmy Valeč a Jan Valeška z PRO-BIO ligy.

Komunikačním jazykem kurzu bude angličtina. Více informací o kurzu i projektu, detailní program a registrační formulář naleznete na tomto odkaze. Vítáni jsou především účastníci, kteří se mohou zúčastnit celého kurzu. Účastnický poplatek je 500 Kč. Podmínkou účasti je úspěšná registrace (odkaz na těchto stránkách), jejíž možnost končí 6. června.

Zájemcům o téma, kteří nemohou přijet na celý kurz, nabízíme možnost zúčastnit se pouze vybraných částí, které budou otevřené širšímu publiku. Jedná se o program v pátek dopoledne (proběhne v angličtině, viz podrobný program) a páteční večerní debatu na téma ekonomického růst/nerůstu (bude překládána do češtiny).

Otevřená všem zájemcům je také sobotní pracovní terapie na biofarmě Vojtěcha Veselého ve Valči. Účast na těchto veřejných částech je bezplatná, cestu, stravování a případné ubytování si každý zajišťuje individuálně (neplatí pro registrované účastníky, kteří přijedou na celou dobu kurzu, viz více informací o kurzu).

Pořádá: Trans pro ekonomiku a společnost

Kontakt: Nikola Fousková, info@thinktank.cz, 603 863 351

Místo: Valeč

Web: http://www.thinktank.cz/growl/kurzy/18-22-june-2014-local-economic-alternatives-valec-czech-republic/

Zpět

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode