Třetí dýňobraní na KomPotu

01.10.2014 11:42

Již třetí zemědělský rok oslavil KomPot slavností Dýňobraní v sobotu 27. září. Na dýňobraní se sešlo se více než 20 dospělých a přibližně stejný počet dětí, několik psů, asi 200 vos, ještě více včel a jeden medvěd. Dýně se vyřezávaly – letos opravdu vznikly umělecké kousky! 

 

 

Dýně (a další zeleninu) jsme také ochutnávali, a to ve všech možných podobách – pečené, v polévce, jako chipsy nebo v buchtách. Specialitou byly kandované květy růží na muffinech a dýní na dortu. Kolem poledního se rozhostilo ticho, protože začalo divadlo o včelách a hladovém medvědovi, kterého včelař naučil, jak se dělá med. Ve zralém baboletním slunci vypadá zahrada magicky nádherně a vybízí k rozjímaní, ale na to došlo, až když byli téměř všichni pryč a ustalo klábosení a dětský smích. Je to asi jediná akce v roce, kdy se nepracuje na poli, ale v pospolitosti oslavujeme úrodu i to co se podařilo v letošním roce vybudovat.

 

A práce je víc než dost a v každodenním shonu občas docházejí síly. Když ale vidím radost, kterou zahrada přináší a jak je rok od roku útulnější, mám opět chuť do práce. Máte to taky tak?

 

Míla Hilgertová

Zpět

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode